Negradonna english page

Negradonna picture

Teresa:

Rozpoczęła edukację muzyczną w wieku lat 7 w Państwowej Postawowej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Krakowie w klasie fortepianu,i kontynuowała ją w klasie perkusji. W 2003 roku ukonczyła Państwowa Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną IIst im. F. Chopina w klasie perkusji Leona Olejniczaka. W wieku 16 lat rozpoczęła gre w zespole z jej siostrą Rozalią tworząc początki zespołu Negradonna. W latach 2002-2010 koncertowała wraz z zespołem. W latach 2003-2008 odbyła studia w Staatliche Hochschule fuer Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie
prof. Marty Klimasary

W latach 2007-2008 studiowała również teatr lalek na wydziale aktorskim tejże uczelni. Od kwietnia 2009 jest studentką Advanced Studies w Hochschule fuer Musik we Freiburgu w klasie prof. Bernharda Wulffa i prof. Pascala Pons.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. I Nagrody oraz Grand Prix w XII Miedzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (sierpień 2008), III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu, brała też udział w międzynarodowych konkursach (Paris, Fermo, Shanghai, Stuttgart, Genewa).

Prowadzi intensywną działalność koncertową, jako solistka występowała na festiwalach w Polsce, Niemczech, Angli, Hiszpani, Włoszech, Szwajcari, Costa Rice, Ukrainie, Wietnmie, Indonezji, Mongolii.

Jest czlonkiem Freiburger Schlagzeugensemble. Współpracowała z SWR Radio-Symfonieorchester Stuttgart, Stuttgarter Ballett, Nationaltheater Mannheim (Kevin O'Day-Ballett, Zespół muzyki współczesnej "Baikonur".

Negradonna

www.youtube.com - "Purple ritual"

Negradonna

Negradonna

Negradonna

Copyrights 2011 Negradonna © Created by Veronica Wolverine Galleria home page