Negradonna english homepage

Negradonna picture

biografia:

Negradonna - Czarna Pani to Rozalia, kompozytorka i poetka. 8 lat temu założyła zespół, którego stałym i niezmiennym składem są jej siostry Cecylia i Teresa. Aura twórczości Negradonny mieści się w szeroko pojętym nurcie Dark Wave. Zespół nie wzoruje się na nikim, tworząc jedyne w swoim rodzaju spektakle, łączące nostalgiczne często ciężko brzmiące pieśni ze scenografią i projekcjami multimedialnymi.

Negradonna występuje w wielkich skrzydłach z wronich piór, na scenie pojawiają się świetliste obrazy i czarne chorągwie. Styl muzyki najbardziej zbliżony jest do havanly voices i apocalyptic folk.

Muzyka Negradonny wypływa z wnętrza, osobistych przeżyć, pragnienia piękna i tęsknoty za nim. Tematem utworów jest miłość - relacja miedzy kobietą a mężczyzną, przedstawiona w zmysłowy,a zarazem metafizyczny sposób. Równolegle teksty Rozalii dotykają innego wymiaru, przestrzeni znanych mistykom.

Charakterystyczne brzmienie Negradonny powstaje dzięki połączeniu pięknie brzmiącego, mocnego wokalu Rozalii z harmonią budowaną przez klawisze, subtelną elektronikę i gitarę elektroakustyczną. Linie melodyczną wzbogacają skrzypce i drugi wokal. Perkusja łączy instrumenty perkusyjne, do każdego utworu dobierane inaczej, z elektronicznym bitem.

Zespół nagrał 3 płyty. W 2008 "Negradonna", 2010 "Kościół Cierpienia" i w 2012 "Wiekuiste piękno". Utwory z dwóch pierwszych płyt były wielokrotnie prezentowane w programie 3 polskiego radia w audycji Minimax Piotra Kaczkowskiego, a także na antenie radia Jazz.

Piosenka "Makbet" znalazła się również na minimaxowej składance Jarocin 2007. Zespół brał udział w festiwalach: Jarocin 2007, Media wawe festiwal 2008 w Sanoku czy ostatnio Darc Rock Decadence festiwal w Krakowie i w sierpniu 2009 na festiwalu muzyki gotyckiej mROCKfest w Ostródzie.

Ostatnio, dzięki promocji zespołu w programie Minimax, a także w radio Jazz, radio Bezkitu i radio Panteon oraz stale powiększającej się grupie fanów zespół zaczął koncertować poza Krakowem. Wiele z tych koncertów było zorganizowanych przez Mateusza Stepniowskiego za którego pomoc i zaangarzowanie Negradonna zawsze będzie wdzięczna. Na ostatnim koncercie w Szczecinie Negradonna wystąpiła z zespołem Attrition, brytyjski cold wave - industrial.

Negradonna

Negradonna

Zespół:

Rozalia Malik rozalia

Rozalia Malik
wokal, gitara elektroakustyczna, klawisze, flet, muzyka, texty.

Cecylia Malik cecylia

Cecylia Malik
skrzypce, drugi wokal

Teresa Malik teresa

Teresa Malik
instrumenty perkusyjne

Negradonna

Negradonna

Gościnnie:

Piotr Madej

Piotr Madej
elektronika

Zdzislaw Zabierzewski

Zdzisław " the Bat " Zabierzewski
tłumaczenia tekstów

Negradona

Negradonna

Copyrights 2011 Negradonna © Created by Veronica Wolverine